Hjem Aktivitetskalender Mad & Meninger: Svend Brinkmann (22-10-2025)

Mad & Meninger: Svend Brinkmann (22-10-2025)

I samarbejde med Mediehuset Midtjylland arrangerer vi en række foredrag med kendte danskere i Dolphin Garage. Vi kalder disse foredrag for Mad & Meninger.
Det er muligt at booke billetter til Mad og Meninger foredrag både på Læserklubbens hjemmeside og her på Dolphins hjemmeside.

Skal vi være bange for fremtiden – og kan vi gøre noget for at få mere kontrol over vores egne tanker?

Svend Brinkmann har længe beskæftiget sig med, hvad der gør mennesker til mennesker. Hvad driver os? Hvad tror vi på? Og hvorfor lykken er så svær at indfange? Nu tager han dig med på en modig jagt efter meningen med livet og stiller spørgsmålet, der kan give selv den mest frygtløse filosof gåsehud – hvad i al verden er vi her for?

Oplev på denne aften chefredaktør hos Herning Folkeblad, Vibeke Larsen og Svend Brinkmann diskutere – ”Skal vi være bange for fremtiden – og kan vi gøre noget for at få mere kontrol over vores egne tanker?”

Pris for mad & foredrag kun 499,-
Pris for medlemmer af Læserklubben 399,- Bestilles på Læserklubbens hjemmeside.

Aftenens program:
18:30 arrangementsstart
2-retters menu inkl. en kop kaffe
20:00-21:30 Foredrag

Overnatning
Det er muligt at booke en eller to overnatninger på vores hoteller i forbindelse med eventet.
Læs mere her.. (Vi tager forbehold for udsolgte datoer.)

Se alle events i Dolphin Garage..

Book Event

Mad og Meninger: Svend Brinkmann (22. okt. 2025) - 499,-

I samarbejde med Mediehuset Midtjylland arrangerer vi Mad & Meninger foredrag med kendte danskere i Dolphin Garage. Foredrag med Svend Brinkmann. Pris for mad & foredrag kun 499,-

TIlgængelige Billetter: Ubegrænset
Denne billettype er udsolgt. Se andre muligheder.

Dato

okt 22 2025

Tid

18:30 - 21:30

Pris

499,-
Dolphin Garage

Sted

Dolphin Garage
Engdahlsvej 19, 7400 Herning
Kategorier

Udbyder

Dolphin Garage
Telefon
97221522
E-mail
info@dolphinherning.dk
Hjemmeside
https://dolphingarage.dk
KØB HER
QR-Kode